top of page

Seminarium 2: Lokalny wymiar samowystarczalności energetycznej -odpowiedź na wyzwania transformacji

Zaktualizowano: 30 paź 2023

Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania wraz z Instytutem Energetycznym zorganizował drugie seminarium naukowe online, pn. Lokalny wymiar samowystarczalności energetycznej jako odpowiedź na wyzwania transformacji , które odbyło się 28 sierpnia o godz. 10.00.

Przejście na czystą energię jest kluczowym aspektem inicjatyw dotyczących inteligentnych miast, mającym na celu stworzenie przyjaznych dla klimatu i zrównoważonych obszarów miejskich.

W jaki sposób samorząd może zapewnić wspieranie lokalnej produkcji energii odnawialnej i zwiększanie efektywności energetycznej oraz stymulowanie inwestycji publicznych i prywatnych, przy jednoczesnym zapewnieniu zrównoważonego rozwoju pod względem społecznym, gospodarczym i środowiskowym? Paneliści odpowiedzieli na pytanie czy polskie samorządy są gotowe na wprowadzanie takich rozwiązań, które na świecie już istnieją? Jaką rolę może w transformacji odegrać wodór ?

Seminarium stanowiło zapowiedź studiów podyplomowych pn. Polityka klimatyczna i zarządzanie ochroną środowiska w wymiarze lokalnym, uruchamianych przez Uniwersytet Warszawski.

Udział w spotkaniu wzięli m.in. Pan Artur Michalski, Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Pan dr Arkadiusz Sekściński, Prezes PGE Baltica, Pan dr hab. Jakub Kupecki, prof. IEn, Dyrektor Instytutu Energetyki, Pan Andrzej Kaźmierski – Dyrektor Departamentu Gospodarki Niskoemisyjnej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Pan Artur Woźniakowski, Prezes Zarządu Spółdzielni Energetycznej Zielona Gmina, Pan Michał Niewiadomski, założyciel Klubu Energetycznego.

Słuchaczami byli przedstawiciele samorządów oraz wykładowców, którzy będą prowadzić zajęcia na uruchamianych od października studiach.